Részletes információk a CSED-ben, GYED-ben, GYES-ben részesülők támogatásáról

2020. július 1-jétől az állam 25.000 forintos támogatást nyújt a B kategóriás jogosítványod megszerzéséhez.

Ha 2020. július 1-je után teszel sikeres elméleti KRESZ vizsgát és a vizsgád napján igazoltan CSED-ben, GYED-ben vagy GYES-ben részesülsz, te is jogosult vagy erre a támogatásra!

A támogatást utólag, a sikeres elméleti vizsga után folyósítja az államkincstár. Az igényléshez szükséges nyomtatványt letöltheted innen: KÉRELEM a 25.000 Ft-os állami támogatáshoz

Ezt a kitöltött és aláírt igénylőlapot, az iskolától kapott tandíj igazolást és az ellátásodról szóló igazolást ajánlott levélben az alábbi címre kell postáznod:

Magyar Államkincstár Nyugdíjfolyósító Igazgatóság, Budapest 1820

Az igény benyújtására és érvényesítésére a vizsgától számított 1 év áll rendelkezésedre.

A támogatás a 20 éven alattiak kedvezményével együtt nem vehető igénybe!

Felhívjuk a tanulók figyelmét, hogy az autósiskola nem kér igazolást a CSED/GYED/GYES ellátásról.

Államkincstári tájékoztató a 25.000 Ft-os támogatásról